En
تاریخ : سه شنبه 22 مرداد 1398
کد 7680

با تقدیر از 27 برگزیده؛

اختتامیه نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در شهرستان قرچک برگزار شد

آئین اختتامیه نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در شهرستان قرچک با معرفی و تجلیل از 27 برگزیده در رده‌های مختلف سنی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قرچک، اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان قرچک با حضور شکرالله حسن بیگی،معاون سیاسی-اجتماعی استاندار تهران،بهمن خطیبی،فرماندار،حجت الاسلام و المسلمین حجت الله  اسماعیلی ،امام جمعه شهرستان ،علی نیکنام،مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران،علیرضا رشیدیان ،بخشدار مرکزی ،آزمان کادری،رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان،بهروز مشتاق ،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ،مریم خدابنده،رئیس سازمان میراث فرهنگی و جمعی از روسای ادارات شهرستان های استان ، مسئولان، کودکان، نوجوانان و مردم  فرهنگ دوست شهرستان قرچک در سالن شهید رحیمی کانون فرهنگی-تربیتی ملائک شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم آمنه بیات رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک ضمن خیرمقدم به میهمانان مراسم اظهار کرد: هر اقدامی که به نام اهل بیت(ع) برگزار می گردد با لطف و نظر آنهاست که محقق می شود. ما ایرانیان نیز مفتخر هستیم که لباس خدمتگذاری امام هشتم را بر تن داریم.

وی افزود : کتاب ما مسلمانان معجزه الهی ماست. این نشان از اهمیت کتاب در دین اسلام دارد. برای همین توجه به فرهنگ کتابخوانی ما را به سمت مسلمان خوب بودن هدایت می کند. جشنواره کتابخوانی رضوی همچنین یک هدف ویژه هم دارد آنهم  ترویج فرهنگ رضوی است.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک ادامه داد: در راستای برگزاری جشنواره سازمانهای مختلف یاری رسان ما بودند، اما در نهایت این شرکت کنند گان بودند که با حضور خود ما را یاری رساندند که در این آیین از 27نفر به عنوان برگزیده تقدیر خواهد شد.
آمنه بیات رئیس اداره کتابخانه های عمومی قرچک  با اشاره به رشد چشمگیر شرکت کنندگان در جشنواره امسال، اظهار کرد: امسال قریب به  چهار هزار وصد نفر از مردم  شهرستان در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به دو شیوه فردی و خانوادگی شرکت کردند.
وی افزود: در شهرستان قرچک 97 نفر در بخش پویش،1723 نفردر بخش آنلاین،680 نفر در بخش معرفی متنی،  758 نفر در بخش مکتوب و 778 نفر در بخش نقاشی شرکت کردند.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی قرچک با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی ویژه گروه های مختلف سنی برگزار شد، اظهار داشت: این جشنواره به صورت مکتوب(نقاشی و تستی) و آنلاین(معرفی متنی، تستی و پویش کتاب‌خوان) برگزار شد.
بیات تاکید کرد: در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی شاهد افزایش چشمگیری در میان شرکت کنندگان بودیم؛ اتفاقی که در ابتدا منوط به لطف امام رضا(ع) می دانم و در ادامه از مسولان به ویژه امام جمعه شهرستان قرچک تشکر  ویژه دارم.

در ادامه این مراسم گلچهره خواننده جوان شهرستان قرچک ترانه ای در مدح حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) اجرا کرد.

علی نیکنام مدیر کل کتابخانه استان تهران نیز  در این مراسم بیان کرد: جشنواره با دو هدف ویژه برگزار می شود. هدف اول ترویج فرهنگ کتابخوانی و دوم ترویج فرهنگ رضوی است.

وی ادامه داد: امروز دشمنان ایران اسلامی در کنار جنگ اقتصادی؛ اشاعه فرهنگ مبتذل غربی را پیشه کرده اند و با  هجمه فرهنگ غربی جوانان ما را هدف قرار داده است. برای همین برگزاری جشنواره می تواند اقدامی موثر برای مبارزه در این جنگ نرم باشد.

این مدیر فرهنگی تصریح کرد:از ویژگی های مهم این دوره از جشنواره تنوع منابع و کثرت کتابهای مرتبط با زندگی امام رضا(ع) و منصوبین وی بود که علاقمندان با هر سلیقه ای می توانستند به روشهای مختلف در جشنواره شرکت کنند.در ضمن این رویداد در سه رده سنی کودکان، نوجوانان و برزگسالان برگزار شد همچنین در این جشنواره فرصت حضور  هم به صورت فردی و هم خانوادگی  میسر بود.

وی افزود:از دیگر ویژگی های ممتاز این جشنواره استفاده از فضای مجازی بود که امسال مورد استقبال بیشماری از سوی علاقمندان کتاب و کتابخوانی قرار گرفت و شاهد رشد بالای شرکت کنندگان آنلاین بودیم..

نیکنام تاکید کرد: مردم خوب قرچک با عشقی که به اهل بیت(ع) دارند حضوری موفق در این جشنواره داشتند ؛به دلیل این استقبال خوب امیدوارم در دوره دهم شاهد شرکت کنندگان بیشتری از این شهرستان باشیم. در انتها جا دارد از مسولان شهرستان قرچک که ما را در برگزاری یاری رساندند تشکر کنم.

حجت اسلام والمسلمین حجت الله اسماعیلی امام جمعه قرچک  نیز در بخشی دیگر از این مراسم تاکید کرد:  کتابخوانی هیچگاه از رونق نمی افتد به شرطی که فرهنگ کتابخوانی محفوظ ماند. حتی در شرایط امروز که فضای مجازی رشد کرده باز هم لذت کتابخوانی قابل قیاس با دیگر حوزه ها نیست، زیرا لذت خواندن مطلب از طریق کتاب قابل قیاس با فضای مجازی نیست. لازم به ذکر است در فضای مجازی اطلاعات چندان ماندگار نخواهد بود.   

وی تصریح کرد: رهبری می فرماید کتاب خوب یکی از ابزارهای اعتلای بشری است برای همین هر اندازه که توان داریم در ترویج فرهنگ کتابخوانی باید بکوشیم. لازم می دانم در این مراسم به مادران  تاکید کنم که مروج کتابخوان   درمان فرزندانشان باشند به ویژه کتاب هایی که ارزش خواندن داشته باشد. در این میان کتاب های مربوط به اهل بیت بهترین انتخاب است.

اسماعیلی در پایان تاکید کرد: از مدیرانی که در ترویج فرهنگ کتابخوانی می کوشند تشکر ویژه دارم به ویژه از سرکار خانم آمنه بیات رییس اداره کتابخانه های شهرستان قرچک  قدردانی می کنم که با دست خالی بالاترین عملکرد را داشتند.در خاتمه از 10نفر در بخش مکتوب بزرگسال؛ 7 نفر در بخش مکتوب نوجوان؛ 7 نفر در بخش نقاشی؛یک نفر در بخش مکتوب خانوادگی؛ یک نفر در  بخش معرفی متنی کتاب، به عنوان برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان قرچک تجلیل شد.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 22 مرداد 1398
  • توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک استانداری تهران
  • تعداد بازدید 20