En
تاریخ : چهارشنبه 13 شهريور 1398
کد 7818

فرماندار قرچک تأکید کرد:

ضرورت ارائه راهکارهای حمایتی در اجرای معافیت‌های بیمه‌ای ویژه برخی صنوف

فرماندار شهرستان قرچک بر لزوم حمایت از تولیدکنندگان و ارائه راهکارهای حمایتی در اجرای معافیت‌های بیمه‌ای ویژه برخی واحد‌های تولیدی و بسته‌های تشویقی برای استقرار بیشتر صنایع و صنوف در شهرک صنعتی قرچک تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، پنجمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان قرچک به ریاست بهمن خطیبی فرماندار و با حضور معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی، بخشدار مرکزی، شهردار و دیگر مسئولان به منظور بررسی روند ثبت اشتغال صورت گرفته در شهرستان و بررسی مشکلات تولیدکنندگان صنف پوشاک برگزار شد.

خطیبی در این جلسه گفت: به منظور اعمال معافیت های بیمه ای برای واحد‌های تولیدی در شهرک صنعتی قرچک به دنبال راهکار بودیم.

وی ادامه داد: شهرستان قرچک منابع زیرساختی زیادی برای ایجاد اشتغال ندارد و ما مکلف هستیم از همین ظرفیت های موجود نهایت استفاده را ببریم، در این میان شهرک صنعتی قرچک باید تقویت شود و ایجاد شهرک سفال با جدیت در دستور کار قرار گیرد.

خطیبی بیان کرد: ایجاد شهرک سفال هم برای رونق گردشگری، حمایت از هنرمندان و کارآفرینان صنایع دستی و هم برای تقویت اشتغالزایی و بهبود اقتصاد منطقه مفید خواهد بود و این وظیفه ای است که مطابق سند توسعه استان تهران بر عهده ما قرار گرفته است.

وی افزود: شهرستان قرچک از دیرباز با سفال و آجر شناخته می شود و ضرورت دارد وقتی شهرستان ما از ظرفیتی برخوردار است جایز نیست که با سهل انگاری مسئولان، احداث شهرک سفال دچار وقفه شود.
فرماندار قرچک اذعان داشت: با تشکیل کمیته ای متشکل از فرمانداری، شهرداری و شورای اسلامی شهر، اداره صمت، میراث فرهنگی و بنیاد شهید و امور ایثارگران، بهزیستی و کارآفرینان و سرمایه گذاران موضوع احداث شهرک سفال با سرعت در دستور کار قرار گیرد.

وی اضافه کرد: در خصوص حمایت از تولیدکنندگان صنف پوشاک نیز خواستار ارائه راهکارهای لازم از سوی ادارات متولی شد تا ضمن حمایت از تولید و تولیدکننده، کارگران نیز زیر چتر حمایتی قرار گیرند.

خطیبی گفت: اگر دستگاه های خدمات رسان تسهیلگری نکنند نمی توانیم اشتغالزایی کنیم، نمی خواهیم خارج از قانون اقدامی انجام دهیم اما با همفکری ادارات و بهره گیری از همین مقررات و دستورالعمل ها می توان شرایطی ایجاد کرد که مشکلات حوزه تولید حل و فصل شود.

وی ادامه داد: برای رونق شهرک صنعتی قرچک باید راهکارهای محلی پیدا کنیم تا بیش از این شاهد حضور صنوف باشیم.

خطیبی اظهار داشت: ادارات تأمین اجتماعی و مالیات باید پرونده های مربوط به مشکل تولیدکنندگان را بدون فوت وقت بررسی کنند.

فرماندار قرچک افزود: درخصوص معافیت های بیمه ای نیز بایستی کمیته ای متشکل از فرمانداری، صنعت، معدن و تجارت، مالیات و تأمین اجتماعی تشکیل شود و نتیجه آن در جلسه آتی مطرح شود.

گفتنی است در این جلسه تولیدکنندگان صنف پوشاک نیز حضور داشته و مشکلات خود را مطرح کردند.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 13 شهريور 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 14