En
تاریخ : شنبه 16 شهريور 1398
کد 7825

یوسفی: مشکلی در تأمین آرد نانوایی ها وجود نداشته و ذخیره گندم انجام شده است

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه یک کشور گفت: مشکلی در تأمین آرد نانوایی ها وجود نداشته و ذخیره گندم نیز در کشور انجام شده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان قرچک با حضور بهمن خطیبی فرماندار، محمود یوسفی مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه یک کشور، معاون مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران و دیگر مسؤولان برگزار شد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه یک کشور گفت: در سال جاری نزدیک هفت و نیم میلیون تن گندم در کل کشور و ۱۱۰ هزار تن گندم در استان تهران از کشاورزان خریداری‌ شده است.

محمود یوسفی مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه یک کشور در این جلسه اظهار داشت: امسال ۱۱۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان تهران خریداری شد و مشکلی در خصوص تأمین آزاد نداریم.

وی گفت: هرگونه افزایش و تخصیص سهمیه آرد در شهرستان با تصمیم فرمانداری امکان‌پذیر است به لحاظ منابع ذخیره گندم در وضعیت مطلوب بوده و در تأمین آرد مشکلی وجود ندارد دولت و نظام تلاش کرد نان مردم به بهترین شکل تأمین و در اختیار آن‌ها قرار گیرد.

یوسفی بیان داشت: خرید گندم ازجمله وظیفه ذاتی شرکت غله است در سال جاری نزدیک هفت و نیم میلیون تن گندم در کل کشور و ۱۱۰ هزار تن گندم در استان تهران از کشاورزان خریداری‌شده است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه یک کشور افزود: قیمت نان از سال ۹۳ بدون تغییر بوده و نشان از اهمیت موضوع برای دولت است و در تمام کشورها همین است برای دولت‌ها به‌عنوان کالای اساسی محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: با نظام سهمیه‌بندی مخالف هستم و اعتقاددارم باید اقدامات و بر رقابتی کردن فضا پیش رود در شهرستان قرچک ۷۷۰ تن آرد سهمیه آزاد پزها و ۱۵۱۰ تن سهمیه نانوایی‌های یارانه‌ای است.

یوسفی در ادامه ابراز کرد: فرماندار به‌عنوان رئیس کارگروه برای افزایش سهمیه درخواست را به کارگروه استان بفرستند تا پیگیری شود، هرگونه آردی که اضافه می‌شود حتماً باید در کارگروه آرد و نان تخصیص داده شود.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه یک کشور یادآور شد: کارخانه‌ها آرد موظف شدند بدون اتلاف وقت اقدام کنند و برنامه‌ریزی این کار یک‌بار برای همیشه صورت گیرد

وی در پایان با اشاره به اینکه پیشنهاد می‌شود بازاریانی که تخلف می‌کنند و تعطیل می‌شوند سهمیه آن‌ها به فعالین داده شود، خاطرنشان کرد: همه برگ خریدهای شغل نانوایی افزایش قیمت داشته به‌جز خود نان که گلایه نانوایان را در پی داشته و ما درک می‌کنیم اما در خصوص افزایش قیمت نان صرفاً تنظیم بازار کشور تصمیم‌گیرنده است.

 
  • نوشته شده
  • در شنبه 16 شهريور 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 17