En
تاریخ : يکشنبه 17 شهريور 1398
کد 7832

دام های شهرستان قرچک پلاک گذاری می شوند

مدير جهاد كشاورزي شهرستان قرچک از اجراي طرح پلاك گذاري دام در اين شهرستان خبر داد و گفت: با اجراي اين طرح تا پايان سال كليه دام هاي سبك و سنگين شهرستان قرچک داراي پلاك 15 رقمي بين المللي و هويت دار مي شوند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک،علی محمد حسینی از اجراي طرح پلاك گذاري دام در اين شهرستان  خبر داد و گفت: با اجراي اين طرح تا پايان سال كليه دام هاي سبك و سنگين شهرستان قرچک داراي پلاك 15 رقمي بين المللي و هويت دار مي شوند.

وی در این باره اظهار داشت:‌ مركز اصلاح نژاد دام كشور طي تفاهم نامه اي با اتحاديه مركزي تعاوني هاي كشاورزي دامداران ايران طرح پلاك گذاري دام را در سراسر كشور به استناد ماده 10 و 17 قانون نظام جامع دامپروري و لزوم هويت دار كردن دام ها را كليد زده است.

این مسئول خاطرنشان كرد:‌ در اين طرح ابتدا از استان هاي مرزي شروع شده و در حال حاضر در استان تهران و سراسر استان هاي كشور در حال اجرا است.

مديرجهادکشاورزی شهرستان قرچک گفت: هدف از اجراي اين طرح را دست يابي به آمار واقعي دام، استقرار نظام صحيح بهداشتي براي ارتقاي كيفي توليدات و كاهش ضايعات، كنترل بازار و عرضه و تقاضاي توليدات دامي، جلوگيري از سو استفاده سودجويان، افزايش سرعت و دقت در امر بيمه دام و امكان برنامه ريزي اصلاح نژادي و تسهيل در پردازش توزيع نهاده هاي دامي و برنامه ريزي براي توليد علوفه مورد نياز دام  میباشد.

وي با اشاره به ابلاغ شيوه نامه ضوابط اختصاصي حمل و نقل و نگهداري دام زنده بیان کرد:‌ طبق اين شيوه نامه نگهداري دام زنده صرفا با نصب پلاك دام معتبر و ثبت مشخصات دام زنده در سامانه هويت دام و پنجره واحد كشاورزي مجاز است و همچنين هر گونه خريد و فروش و جابجايي دام زنده فاقد پلاك ممنوع بوده و قاچاق محسوب مي شود.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 17 شهريور 1398
  • توسط اداره جهاد کشاورزی شهرستان قرچک استانداری تهران
  • تعداد بازدید 4