En
تاریخ : چهارشنبه 20 شهريور 1398
کد 7840

مراسم "احلی من العسل" در قرچک برگزار شد

مراسم احلی من العسل با حضور دانش آموزان مسوولان با ارادت به حضرت قاسم(ع) در امام زاده بی بی زبیده شهرستان قرچک برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، مراسم احلی من العسل هم زمان در هفتمین روز از ماه محرم با حضور پرشور جوانان مومن در سراسر کشور برگزار شد.

با پرپایی این مراسم‌ها دانش آموزان، جوانان مومن و پرشور یاد جوان رشید امام حسن مجتبی(ع) حضرت قاسم (ع) را در روز عاشورا زنده نگه داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد دستور استاد حوزه و دانشگاه در این مراسم اظهار داشت: شهدای مدافع برای دفاع از حرم حضرت زینب(س)به درجه رفیع شهادت نایل آمدند باید یاد این شهدا را که در نهایت غربت به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

وی گفت: حرمت پدر و مادران را حفظ کنید، احترام به پدر و مادران را در دستور کار قرار دهید چرا که حفظ حرمت پدر و مادر از چندین سال عبادت بهتر است، به پدر و مادر خود خدمت کنید بی شک این عمل شما در نزد خدا جایگاه والایی دارد.

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه افزود: هدف اصلی این اجتماع دانش آموزی در مناطق مختلف کشور با حضور جوانان ولایی و انقلابی کشور عزاداری برای سید و سالار شهیدان و الگوهای والای شهادت طلبی است.

دستور بیان داشت : در حال حاضر به راحتی برای اربابمان امام حسین مراسم عزاداری می کنیم ولی در دوران انقلاب نوجوانان زیادی بودند که با الگو پذیری از شهدای کربلا راه شهادت را در پیش گرفتند و به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.

وی تصریح کرد: باید فرهنگ شهادت طلبی و فرهنگ حسینی را در بین نوجوانان ولایی فرهنگ سازی کنیم تا ادامه دهنده راه پر فروغ شهدا باشند.

بر پایه این گزارش این همایش به همت اداره آموزش و پرورش شهرستان قرچک و با مشارکت تشکل ها و مجموعه های دانش آموزان پسر و با هدف ترویج فرهنگ عاشورایی و ولایت‎پذیری نوجوان۱۳ ساله دشت کربلا برگزار شد.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 20 شهريور 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 9