En
تاریخ : يکشنبه 14 مهر 1398
کد 7991

بازدید دانش آموزان از کتابخانه شهید مطهری قرچک و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی

با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تعدادی از دانش آموزان پایه چهارم دبستان پسرانه جهاد از کتابخانه شهید مطهری قرچک بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری قرچک؛ علی کرم کرمی مسئول کتابخانه شهید مطهری قرچک با اعلام این خبر گفت: به منظور ترویج فرهنگ مطالعه تعدادی از دانش آموزان پایه چهارم دبستان پسرانه جهاد از کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان قرچک بازدید کردند.

کرمی ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص اهمیت کتاب و کتابخوانی  برای دانش آموزان اظهار داشت: با هدف آشنایی با کتاب و ترویج و ترغیب دانش آموزان به امر مطالعه و کتابخوانی بازدید از کتابخانه به عمل آمد و در این بازدید دانش آموزان با بخش کودک و کتاب های رده سنی، بخش مرجع و نحوه استفاده از منابع مرجع و سایر بخش ها و همچنین شرایط عضویت در کتابخانه و شرکت در برنامه های فرهنگی آشنا شدند.

در ادامه فائزه میرزایی کتابدار کتابخانه به معرفی کتاب"10قصه ی تصویری از جوامع الحکایات" به روایت حسین فتاحی و کتاب" 365پرسش وپاسخ علمی برای بچه ها" ترجمه وتدوین فرزانه کریمی پرداخت. سپس هریک از دانش آموزان صفحاتی از این کتاب ها را بلند خوانی کردند و در پایان درباره آن بحث و تبادل نظر شد.

گفتنی است معرفی نشریات گروه سنی، شعر خوانی و قصه گویی از دیگر برنامه های اجراء شده برای دانش آموزان بود که مورد استقبال آنان قرار گرفت.
 


  • نوشته شده
  • در يکشنبه 14 مهر 1398
  • توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک استانداری تهران
  • تعداد بازدید 34