En
تاریخ : سه شنبه 16 مهر 1398
کد 8006

خطیبی تأکید کرد:

آموزش‌های سازماندهی شده بسیاری آسیب‌های اجتماعی را کنترل می کند

فرماندار شهرستان قرچک گفت: مدیریت مسائل اجتماعی در شهرستان‌هایی نظیر قرچک که جمعیت و کمبودهای آن از برخی استانهای کشور بیشتر است و با تنوع قومیتی، حاشیه‌نشینی و تراکم بالای جمعیت روبرو هستند به مراتب سخت تر است اما معتقدیم با آموزش‌های سازماندهی شده می‌توان بسیاری آسیب‌ها را کنترل کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، بهمن خطیبی در پنجمین جلسه کارگروه فرهنگی، اجتماعی، سلامت، زنان و خانواده شهرستان قرچک با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران افزود: شهرستان قرچک از سال ۹۱ مستقل شد و با وجود زیرساخت­های ضعیف اما در برخی حوزه ها دارای ظرفیت قابل توجهی است از جمله سازمان های مردم نهاد که طی پنج سال اخیر رشد کمی داشته و فعالیت های آنان نیز به لحاظ کیفی رشد کرده است.

وی عنوان کرد: سازمان های مردم نهاد قرچک در بخش محیط زیست، فرهنگی، اجتماعی و ... فعالیت دارند و امروزه با وجود معضلات اجتماعی که گریبانگیر جامعه شده کمک حال مردم و دولت باشند.

خطیبی گفت: بسیاری ادارات شهرستانی بر اساس وظایف محوله می توانند بهتر عمل کنند اما به دلیل اینکه زیرساخت های منطقه و ساختار سازمانی ادارات ضعیف است آنطور که باید شاهد اقدامات مؤثر نیستیم.

وی تأکید کرد: بیشترین نگرانی در حوزه معضلات اجتماعی در جامعه ریشه در اعتیاد دارد و کنترل این آسیب نیز با کار فرهنگی و پیشگیرانه میسر می شود، افسردگی و عدم برخورداری از نشاط اجتماعی باعث شده گاها جامعه شاهد رفتارهای پرخاشگرانه باشد.

فرماندار قرچک با بیان اینکه مردم قرچک همیشه در اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی پیشگام هستند، تصریح کرد: با انجام مشاوره های لازم شاهد کاهش آمار طلاق در سطح شهرستان بودیم. پس نتیجه می گیریم کار فرهنگی و مشاوره ای اقدامی مؤثر است.

وی در ادامه به سرانه پایین فضاهای ورزشی اشاره کرد و خواستار توجه جدی مدیران استانی به این مقوله شد.

خطیبی افزود: طولانی شدن پروسه اخذ مجوز ویژه سازمان های مردم نهاد از دغدغه های اصلی این تشکل های مردمی است و همچنین اختصاص اعتبارات به این تشکلها برای انجام بهتر امور مطالبه بحق است.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 16 مهر 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 17