En
تاریخ : شنبه 16 آذر 1398
کد 8248

وزیر بهداشت خبر داد:

دکتر نمکی: افتتاح یکهزار پروژه جدید وزارت بهداشت و درمان تا پایان امسال

وزیر بهداشت با اشاره به افتتاح یکهزار پروژه جدید وزارت بهداشت و درمان تا پایان گفت: ۸ هزار و ۱۰۰ تخت به بیمارستان های کشور اضافه خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، سعید نمکی در جمع خبرنگاران در بیمارستان قرچک از افتتاح یکهزار پروژه جدید وزارت بهداشت و درمان تا پایان امسال خبر داد و اظهار داشت: امروز برای بازدید از بیمارستان و مراکز بهداشتی درمانی در شهرستان های قرچک، ورامین و پیشوا و ارزیابی وضعیت و مشکلات و کاستی هایی که دارند حاضر شده ایم.

نمکی افزود: با توجه به اینکه بیمارستان شهید ستاری قرچک با مدیریت جدید در حال اداره شدن است کمک از برونسپاری بانک ها در مجموع مشکلاتی است که تعدادی از این مشکلات به گذشته مربوط است و نعداد دیگری از مشکلات نیز مربوط به شیوه مدیریتی است که باید در آن تغییراتی ایجاد شود.

وزیر بهداشت بیان داشت: با توجهبه ارزیابی های صورت گرفته در این بیمارستان مشکلاتی جهت سی تی اسکن وجود دارد که قرار شد در اسرع وقت مجوز تهیه آن صتدر شود و مشکلات دیگری نیز مورد بررسی قرار گرفت که انشااله قطعا رفع و رجوع خواهد شد.

نمکی در خصوص اینکه نیروهای بیمارستان باید توسط دانشگاه علوم پزشکی تامین و تعیین شوند نیز بیان داشت: با توجه به این که رییس دانشگاه علوم پزشکی فردی متخصص با تجربه و کاردان هستند این ارزیابی را در کنار معاون درمان وزارت علوم انجام خواهند داد و ما پس از این سفر طبق روال همیشگی مواردی را که در سفر دیده ایم طی یک گزارش جمع بندی شده در همه موارد مثل نیروی انسانی و تجهیزات کمک خواهیم کرد که مشکلات برطرف شوند.

وی در خصوص تعداد پروژه های در دست ساخت وزارت بهداشت نیز بیان داشت: انشااله تا پایان سال یکهزار پروژه جدید افتتاح می شود و هر هفته ۵۰ پروژه با همه سختی و مشکلات اعتباری که به دلیل تحریم ها و کمبود منابع داشته ایم با لطف خداوند به بهره برداری خواهیم رساند و حدود ۸ هزار و ۱۰۰ تخت جدید به تخت های بیمارستانی کشور افزوده خواهد شد که این اولین سالی است که این تعداد تخت با اولویت مناطق کم برخوردار و محروم تر بهره برداری می شود.

  • نوشته شده
  • در شنبه 16 آذر 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 28