En
تاریخ : پنجشنبه 24 بهمن 1398
کد 8611

یک واحد پلاستیک شویی غیرمجاز در قرچک پلمب شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست قرچک از پلمب یک واحد غیرمجاز پلاستیک شویی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست قرچک ، محمدطاهر ظاهری با اعلام این خبر گفت : طی گشت و پایش مامورین این اداره در حوزه استحفاظی شهرستان قرچک یک واحد پلاستیک شویی غیرمجاز با خروجی فاضلاب غیراستاندارد و آلاینده در روستای داود آباد قرچک کشف گردید.
ظاهری گفت: پس از کشف این واحد کارشناسان محیط زیست با صدور اخطاریه های قانونی نسبت به غیرمجاز بودن و عدم مجوز قانونی برای ادامه فعالیت این واحد به متصدی آن هشدار دادند که متاسفانه با بی توجهی وی روبرو شد و پس از گذشت مهلت زمان قانونی اخطاریه ها طبق قانون از ادامه واحد جلوگیری شده و تمامی دستگاه ها تعطیل و پلمب گردید.
وی افزود:  براساس قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست هر واحد آلاینده می بایست پس از دریافت اخطاریه ظرف مدت زمان مشخص شده از سوی سازمان حفاظت محیط زیست کشور نسبت به توقف فعالیت آلاینده تا زمان رفع آلایندگی اقدام نمایند در غیر این صورت سازمان از ادامه فعالیت آنها جلوگیری خواهد کرد.
ظاهری گفت: ما همواره حامی تولید و توسعه پایدار هستیم اما با این قید که تمامی فعالیت ها با رعایت نص قانون و حدود و استانداردهای محیط زیستی باشد. چرا که محیط زیست و منابع و موهبت های الهی از قبیل آب، خاک و هوای پاک نباید قربانی توسعه اقتصادی شود.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 24 بهمن 1398
  • توسط اداره محیط زیست شهرستان قرچک استانداری تهران
  • تعداد بازدید 11