En
تاریخ : شنبه 24 اسفند 1398
کد 8721

هشدار فرماندار قرچک درباره انتشار شایعات کرونایی

فرماندار و رئیس شورای تأمین شهرستان قرچک، درمورد انتشار شایعات مرتبط با بیماری کرونا در فضای مجازی و مجامع عمومی هشدار داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، بهمن خطیبی درجمع خبرنگاران گفت: متأسفانه افرادی با نیات مختلف غیرعلمی و فقط بنا بر شنیده‌ها، به شایعات دامن ‌می‌زنند و اظهاراتی را بیان می‌کنند که منبع رسمی ندارند که باید به‌شدت با آن‌ها برخورد شود.

وی افزود: در شرایط کنونی که کشور درگیر بیماری کرونا است و مردم نیاز به آرامش روانی دارند تا بتوانند در مقابل این بیماری منحوس، خودمراقبتی کنند، در صورت مشاهده هرگونه شایعه‌پراکنی، با افرادی که اقدام به تشویش اذهان عمومی می‌کنند و خبرهای دروغ به مردم می‌دهند، برخورد قاطع قضایی می‌شود.

فرماندار قرچک اضافه کرد: خوشبختانه رسانه‌های مختلف شهرستان در فضای مجازی، سایت‌ها و رسانه‌های مکتوب، همکاری و همراهی خوبی داشته‌اند و با انتشار مطالب آموزشی و ارائه نکات مهم بهداشتی و روانی، به ارتقای ایمنی مردم در قبال این بیماری کمک شایانی کرده‌اند.

وی افزود: رسانه‌ها و مردم نباید در دام شایعات بیفتند و اخبار و نکات مهم را فقط با تأیید مراجع رسمی از قبیل شبکه بهداشت و نهادهای ذی‌ربط دریافت و منتشر کنند.

خطیبی تصریح کرد: به‌طور حتم، آرامش روانی مردم بسیار مهم است و درعین‌حال، ضروری است مردم موارد بهداشت فردی و عمومی را بیش‌ازپیش رعایت کنند و توصیه‌های وزارت بهداشت و رسانه‌های معتبر را به‌صورت جدی مدنظر قرار دهند.

وی در پایان یادآور شد: این برهه از زمان می‌تواند با رعایت نکات مورد تأکید مسئولان امر و همدلی و همراهی عموم مردم، با کم‌ترین آمار مبتلا شدن به کرونا و همچنین تلفات ناشی از آن، به‌زودی تمام شود و اوضاع به روال عادی بازگردد.
  • نوشته شده
  • در شنبه 24 اسفند 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 11