En
تاریخ : شنبه 24 اسفند 1398
کد 8723

خدایی راد: جلوگیری از روند روبه‌رشد ویروس کرونا فقط با همکاری مردم امکان‌پذیر است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان قرچک اظهار داشت: متاسفانه عده‌ای ویروس کرونا را جدی نگرفته و نمی‌خواهند بپذیرند که ریشه‌کن شدن این بیماری و جلوگیری از روند روبه رشد آن فقط با همکاری مردم انجام امکان‌پذیر می‌شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان قرچک با دستور کار بررسی تمهیدات لازم برای مقابله با کرونا و ایجاد هماهنگی لازم بین ادارات به ریاست حمیدرضا خدایی راد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و با حضور رئیس اداره ثبت احوال و دیگر اعضا برگزار شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری در این جلسه اظهار داشت: در عین اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله با بیماری کرونا، تمرکز بر روش مواجهه و نقاط ضعف و قوت رفتارهای مردم و مسئولین اهمیت بسزایی دارد.‌

حمیدرضا خدایی راد خواستار هماهنگی بیشتر و بهتر بین ادارات شد و از ادارات دخیل در این امر از جمله شبکه بهداشت و درمان، اوقاف و امور خیریه و نیروی انتظامی خواست با اداره ثبت احوال همکاری مناسب را داشته باشند.

وی در ادامه با توجه به بحران جهانی شیوع بیماری کرونا که کشورمان ایران هم از این چالش بی بهره نمانده است، گفت: پدیده نو و جدیدی که به طور گسترده در سطح دنیا همه گیر شده با احتمال زیاد در تاریخ بشر و ایران بی سابقه بوده است.

خدایی راد بیان کرد: متاسفانه عده ای در جامعه موضوع ویروس و بیماری را جدی نمی گیرند و نمی خواهند بپذیرند که ریشه کن شدن این بیماری و جلوگیری از روند روبه رشد آن فقط با همکاری مردم انجام می شود چرا که عمده راه غلبه بر این بیماری می بایست از سوی مردم انجام شود.
وی یادآور شد: همانطور که ائمه محترم جمعه به سرعت و با دلایل عقلی و شرعی از برگزاری نماز جمعه جلوگیری کردند، مردم نیز می بایست از رفت و آمد های غیرضروری در اماکن شلوغ و پرتردد خودداری کنند.

معاون فرماندار قرچک ادامه داد: باید ابعاد و جوانب مختلف این بیماری به طور کامل رصد شود و اطلاع رسانی دقیق صورت گیرد که اگر خدایی نکرده در شهرستان مورد فوتی بر اثر این ویروس داشتیم با رعایت کامل اصول بهداشتی تحت نظارت شبکه بهداشت و درمان عملیات تدفین صورت گیرد و دستگاه های نظارتی مطلع باشند و تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

وی در ادامه بیان کرد: آمار رسمی بهداشت و درمان وضعیت شهرستان را مطلوب توصیف می کند و مردم به حواشی و اخبار کذب در این رابطه توجه نکنند اما ضرورت دارد همگان برای پیشگیری از افزایش آمار مبتلایان یا افراد مشکوک به ابتلا همراهی کنند.

وی همچنین افزود: نباید از زحمات وزارت بهداشت و کادر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قرچک غافل ماند و لازم است از مدیریت شبکه و سایر دست اندرکاران به ویژه نیروی انتظامی و شهرداری قدردانی کرد.

خدایی راد بیان کرد: با کمک شهروندان و همشهریان عزیز انشالله تا هفته پایانی سال که اوج آلودگی این ویروس می باشد با درایت مسئولین ذیربط و تمهیدات لازمی که در کنار همراهی مردم اعمال می شود جلوی رشد این ویروس گرفته بشود و به امید خدا به طور کامل متوقف شود.
  • نوشته شده
  • در شنبه 24 اسفند 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 16