En
تاریخ : يکشنبه 28 ارديبهشت 1399
کد 8908

طی صدور پیامی؛

امام جمعه قرچک مردم را به شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد

حجت الاسلام والمسلمین حجت اله اسماعیلی، امام جمعه شهرستان قرچک در پیامی دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را فرصت مناسبی برای شناخت سیره امام رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) عنوان کرد.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری قرچک، حجت الاسلام والمسلمین حجت اله اسماعیلی، امام جمعه شهرستان قرچک ضمن دعوت از عموم مردم برای شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، در پیامی این جشنواره را فرصت مناسبی برای شناخت سیره امام رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) عنوان کرد. در متن این پیام آمده است:


بسم الله الرحمن الرحیم
با آرزوی قبولی طاعات و عبادات برای همه عزیزان، درود و رحمت خدا در این ماه پربرکت به همه علاقمندان به کتاب، اهل مطالعه و تحقیق و پژوهش.
در آستانه برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی هستیم، در ابتدا از همه دست اندرکاران این برنامه فرهنگی زیبا به ویژه زحمتکشان ‌کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک تشکر می کنم.
بدون شک مطالعه، دوست شدن و انس با کتاب فواید فراوانی دارد که هر چه زمان می گذرد ارزش و فواید مطالعه، دوستی و همنشینی با کتاب بیشتر خودش را نشان می دهد. امیرالمومنین(ع) درباره عظمت کتابخوانی و ارزش مطالعه می فرمایند« الکتب بساتین العلما» کتاب ها بوستان های دانشمندان هستند. امام صادق سلام اله علیه می فرمایند« روزگار پرآشوبی فرا می رسد که در آن روزگار مردم جز با کتاب های خود انس نمی گیرند». پس بدون شک کسانی می توانند در چنین مواقعی با کتاب مانوس شوند که اهل کتاب و مطالعه باشند، زیرا کتاب بهترین دوست، همسخن و همنشین است.
ما در این کشور معرفتمان را در ابعاد مختلف شخصیتی، مدیون رافت رضوی و کرامت فاطمی سلام اله علیهما هستیم. یکی از راه های نزدیک شدن به شخصیت این دو بزرگوار یعنی آقا امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) شناخت سیره این عزیزان است و تنها راه شناخت سیره مطالعه است، مطالعه کتاب های مفید و معتبر، مناسب حال و روز و نیازمان.
سبک زندگی اسلامی امروز نیاز زندگی علمی و عقلی ما است و این سبک را فقط در رفتار اهل بیت(ع) می شود پیدا کرد. لذا شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی فرصت بسیار مناسبی است که ما را از فیض آشنایی با سیره این دو بزرگوار بهره مند می کند. 
اینجانب امیدوارم همه عزیزان علاقمند از این فرصت بسیار خوب استفاده کنند و به لطف حضرت حق و رافت امام رضا(ع) و کرامت حضرت معصومه سلام الله علیهما به حقیقت وجودیشان و کرامت شخصیت شان بیافزایند.

فخر فکر و دانش و دانا کتاب
لوح هستی، پرثمر، خوانا کتاب
روح عالم با تو در دل جا کند
در سرای جاهلان غوغا کند
غافل از تو جاهل هر انجمن
عاشق تو آفتاب هر زمن
همدم، همدرد و همسر در سفر
در دلت رمز و رموز هر ظفر

حجت اله اسماعیلی، امام جمعه شهرستان قرچک

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 28 ارديبهشت 1399
  • توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک استانداری تهران
  • تعداد بازدید 11