En
تاریخ : شنبه 7 تير 1399
کد 9041

پیام بهمن خطیبی فرماندار شهرستان قرچک به مناسبت روز جهانی مبارزه با موادمخدر

همزمان با سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر، بهمن خطیبی فرماندار شهرستان قرچک با صدور پیامی به اهمیت آموزش و فرهنگسازی در مبارزه با این پدیده شوم اجتماعی تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، موادمخدر و اعتیاد، از مهم‌ترین معضلات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادى و بهداشتى است که عوارضی جدى و تهدیدآمیز داشته و باعث خمودگی و رکود اجتماع، زمینه‌سازی سقوط ارزش‌ها و هنجارهاى فرهنگى و اخلاقى می‌شود.

در این میان، «دانش بهتر برای مراقبت بهتر» که شعار امسال روز جهانی مبارزه با مواد مخدر است، نقش اساسی و حیاتی در دنیای امروزی دارد.

امروزه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی ناشی از پدیده شوم قاچاق و مصرف موادمخدر از طریق فضای مجازی و مواردی مشابه و به‌روز شده، شکل می‌گیرد که رفتاری سوداگرانه، تجارى و اقتصادى در عرصه مافیاى اقتصاد بین‌المللی و ابزارى مؤثر در گسترش نظام سلطه صاحبان قدرت جهان بر کشورهاى توسعه‌نیافته است.

همین اهمیت امروزی، ضرورت توجه بیشتر به آموزش همگانی و شناساندن آسیب‌های فکری، روانی و جسمی ناشی از مصرف موادمخدر را گوشزد می‌کند تا از وقوع بسیارى از جرائم اجتماعى پیشگیری شود.

جا دارد در روز جهانی مبارزه با موادمخدر، ضمن خداقوت به تمام حافظان امنیت و سلامت مردم در نهادهای انتظامی، اطلاعاتی، بهداشتی درمانی و همچنین اهالی تعلیم و تربیت، فرهنگ، هنر و رسانه و نهادهای متولی این مبارزه فراگیر در شهرستان قرچک، امیدمان به ایامی باشد که پدیده شوم اعتیاد با تلاش و آگاهی‌بخشی بیشتر، برای همیشه از جامعه رخت بربندد.
  • نوشته شده
  • در شنبه 7 تير 1399
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 8