En
تاریخ : يکشنبه 23 شهريور 1399
کد 9386

فرماندار قرچک خواستار شد:

نظارت دقیق بر اجرای پروتکل های بهداشتی در مدارس/پیشگیری از بازماندگی تحصیلی در شرایط کرونا

فرماندار شهرستان قرچک با تأکید بر همکاری همه ادارات و ارگان ها با آموزش و پرورش به منظور برگزاری کلاس های درس و دایری امر تعلیم و تربیت، خواستار نظارت دقیق بر اجرای پروتکل های بهداشتی و توجه کافی به دغدغه والدین دانش آموزان در این خصوص شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، بهمن خطیبی در این جلسه با توجه به بازگشایی مدارس گفت: در این شرایط، آموزش و پرورش عهده دار مسئولیت سنگینی است چراکه امر تعلیم و تربیت تعطیل بردار نیست، در سیستم آموزش و پرورش هم باید به کیفیت آموزش توجه شود و هم سلامت دانش آموزان از طریق رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مدنظر باشد.
وی افزود: با توجه به اهمیت قشر فرهنگیان در توسعه شهرستان، دغدغه این قشر باید پیگیری شود بخصوص در این برهه حساس که سیستم آموزشی ما با روش جدید تدریس مجازی روبرو شده است.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان با تقدیر از تلاش های شبکه بهداشت و درمان در مقابله با ویروس کرونا، بر استمرار همکاری های لازم ادارات با شبکه بهداشت تأکید کرد.
خطیبی با توجه به تراکم بالای جمعیت دانش آموزی و مشکلات مدارس، از ارگان ها خواست با نهایت همکاری نسبت به رفع مشکلات و کاستی های فضای آموزشی اقدام کنند.
وی به نقش شهرداری، بخشداری و دهیاری ها برای ضدعفونی کردن مدارس و کمک به سیستم آموزش و پرورش اشاره کرد.
خطیبی همچنین تصریح کرد: همه باید برای پیشگیری از بازماندگی تحصیلی کودکان تلاش کنیم و رصد و آسیب شناسی دقیقی از عدم حضور دانش آموزان در مدارس و عدم ثبت نام برخی از آنها داشته باشیم.
سرپرست اداره آموزش و پرورش قرچک نیز در این جلسه گزارشی از وضعیت مدارس ارائه داد و گفت: تلاش می کنیم با توجه به شرایط حاکم با همیاری ادارات در راستای رفع مشکلات گام برداریم.
فراهانی افزود: با همکاری شبکه بهداشت و درمان نحوه اجرای پروتکل های بهداشتی در مدارس به طور روزانه رصد می شود.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 23 شهريور 1399
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 7