En
تاریخ : شنبه 29 شهريور 1399
کد 9418

فرماندار قرچک:

رسیدگی و درمان معتادین در مراکز بهبودی اقامتی ماده 16 مستلزم همکاری همه ادارات است

فرماندار شهرستان قرچک گفت: رسیدگی و درمان معتادین در مراکز بهبودی اقامتی ماده 16 مستلزم همکاری همه دستگاه های ذیربط و خیرین است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، بهمن خطیبی در ششمین جلسه شورای فرعی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قرچک افزود: اعتیاد آسیبی است که دامنه آن کل سیستم اجتماعی را در بر می گیرد به همین منظور بایستی ضمن اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر، پیشگیری اولویت اول همه ادارات، ارگان ها و سازمان های مردم نهاد باشد.
وی یادآور شد: اعتیاد مهمترین آسیب اجتماعی کشور محسوب می شود و اکنون دولت و تمام دستگاه ها پای کار آمده اند تا بتوان ابتدا این آسیب ها را مهار و کنترل کرد و سپس به سمت کاهش آنها گام برداشت.
فرماندار ادامه داد: هر دستگاهی به هر میزان که می تواند باید برای مقابله با آسیب های اجتماعی به خصوص اعتیاد دست به کار شود تا برنامه ریزی ها در همین زمینه بهتر پیش برود.
خطیبی تصریح کرد: با توجه به اهمیت درمان معتادین و بازگشت آنها به شرایط عادی زندگی، کار و اجتماع، بایستی تقویت کمپ های ماده 16 در دستور کار باشد و اداره بهزیستی بعنوان متولی اصلی این مراکز، با ارائه طرح های پیشنهادی، رفع مشکلات آنها را با جدیت دنبال کند.
ششمین جلسه شورای فرعی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قرچک به ریاست خطیبی فرماندار و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، بخشدار مرکزی و دیگر اعضا با محوریت بررسی طرح تقویت کمپ‌های ماده ۱۶ برگزار شد.
  • نوشته شده
  • در شنبه 29 شهريور 1399
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 10