En
تاریخ : سه شنبه 4 آذر 1399
کد 9776

خدمات ویژه شهرسازی در محلات ستاد بازآفرینی پایدار شهری قرچک ارائه می شود

فرماندار قرچک گفت: دو محله فردیس و پویینک جزو محلات هدف ستاد بازآفرینی پایدار شهری هستند که خدمات ویژه شهرسازی به آنها اختصاص یافته و سایر ادارات نیز در حال اجرای برنامه های اساسی بوده و برای مشکلات زیرساختی این مناطق نیز با اختصاص مرتفع خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، بهمن خطیبی در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی به ریاست معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران با تبریک هفته بسیج اظهار داشت: ویژگی مهاجرپذیری استان تهران منجر به رشد حاشیه نشینی بدون توجه به آمایش سرزمینی و بدون تأمین زیرساخت‌ها شده که قرچک نیز از این حیث مستثنی نیست.
وی افزود: شهرستان قرچک هشت روستای بزرگ با جمعیت بالا دارد که برای جلوگیری از کاهش آسیب های اجتماعی درصدد هستیم با برنامه ریزی علمی و نه مقطعی اقدامات مؤثری انجام دهیم.
خطیبی گفت: اختلاف طبقاتی در سطوح فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ... باید در شهرستان های استان کاهش یابد و برای اجرای این مهم اولویت با مناطق حاشیه نشین باشد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به مصوبات ستاد بازآفرینی شهری در صدد هستیم ارتقای کیفیت زندگی در قرچک با تعریف پروژه های عمرانی و رفاهی، ایجاد گذرگاه‌های مناسب، سرمایه‌گذاری در مبلمان شهری، زیباسازی و ... افزایش یابد.
رئیس ستاد بازفرینی پایدار شهری شهرستان قرچک ادامه داد: دو محله فردیس و پوئینک جزو محلات هدف ستاد بازآفرینی پایدار شهری هستند که خدمات ویژه شهرسازی به آنها اختصاص یافته و شهرداری به شهروندان بسته های تشویقی نوسازی ارائه می دهد.
وی بیان کرد: در منطقه پویینک اقدامات قابل توجهی صورت گرفته است و در سال‌های اخیر شهرداری چند پروژه از جمله سوله چندمنظوره مدیریت بحران، سرای محله، چمن مصنوعی و ... به بهره برداری رسانده و سایر ادارات نیز به فراخور وظایف تعریف شده اقدامات ویژه اجتماعی، فرهنگی، بهداشتی و ... را در دستور کار دارند.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 4 آذر 1399
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 9