ضرورت تخصیص اعتبار ویژه برای ساخت مدرسه، بهسازی راه‌ها و تصفیه‌خانه فاضلاب قرچک| هدفمندی و توزیع عادلانه یارانه‌ها جسارت دولت برای منتفع کردن مردم است

فرماندار قرچک اظهار داشت: این شهرستان در حوزه سرانه‌های عمومی و زیرساختی دچار کمبودهای شدیدی است و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بایستی برای اولویت‌های این شهرستان از جمله ساخت مدرسه، بهسازی راه‌ها و تصفیه‌خانه فاضلاب اعتبارات ویژه در سال جاری اختصاص دهد.

  • کد خبر: 329416
  • تاریخ خبر: پنج‌شنبه 22 ارديبهشت 1401 - 09:34

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قرچک، علیرضا فاتح ینژاد در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان با حضور رئیس سازمانمدیریت و برنامه ریزی استان تهران افزود: بیشتر دستگاه‌های اجرایی و نهادهای دولتی این شهرستان در مکان‌های استیجاری و یا ساختمان‌هایی فاقد استانداردهای لازم مستقر هستند که این امر باعث شده تا خدمت‌رسانی به مردم با مشکل مواجه شود.

وی بیان کرد:بخش آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، ورزش و جوانان و حوزه فرهنگ با مشکلات اساسی مواجه هستند و باید به آنان توجه ویژه داشت.

این مسئول افزود:از اجرای شبکه‌گذاری فاضلاب قرچک بیش از 17 سال می‌گذرد و 80 درصد شبکه جمع‌آوری آن اجرای شده ولی احداث نشدن تصفیه‌خانه، باعث فرسودگی این شبکه پیش از آغاز بهره‌برداری شده و درصورت تامین اعتبار پنج هزار میلیارد ریالی می‌توان این طرح را اجرا کرد.

وی خاطرنشان کرد:امروز خاک شهرستان قرچک اشباع شده و دیگر فاضلاب جذب خاک نمی‌شود، این امر موجب شده تا فاضلاب به سفره‌های زیرمینی نفوذ و سلامتی مردم را با تهدید روبرو کند، موضوعی که کارشناسان شبکه بهداشت و درمان خطر بروز آن را مدام گوشزد می‌کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک ادامه داد: امروز هر یک از روستاهای شهرستان قرچک میزبان ده‌ها هزار نفر جمعیت است و به اسم روستا ولی در عمل به شهر تبدیل شده‌اند در صورتی که زیرساخت‌های آن به ویژه در حوزه راه‌های مواصلاتی به تناسب جمعیت تأمین نشده و تعریض نشدن یا بهسازی جاده‌های روستا، موجب بروز تصادفات متعدد شده که نیاز است هر چه سریعتر نسبت به اصلاح آن اقدام شود.

وی بیان داشت:دشمنان و بدخواهان نظام تلاش دارند تا موضوع اصلاح ارز ترجیحی را در جامعه مطرح کنند در صورتی که به هیچ عنوان موضوع حذف مطرح نیست و دولت تلاش دارد تا واگذاری ارز ترجیحی را مردمی و روند آن را اصلاح کند.

این مسئول گفت:مسئولان ادارت و نهادها به ویژه سپاه پاسداران، بسیج، آموزش و پرورش و ارگان‌های فرهنگی موظفند تا با برگزاری جلسات مشترک با آحاد مختلف جامعه، ابعاد مختلف این طرح را برای مردم بازگو و آنان را برای اجرای بهتر این طرح با دولت همراه کنند.

وی اضافه کرد:موضوع هدفمندی و توزیع عادلانه یارانه‌ها یکی از مهمترین برنامه‌های دولت سیزدهم در تحقق عدالت اجتماعی و اقتصادی است که برخی از دولت‌ها حتی جرات و جسارت ورود به آن را نداشتند ولی دولت مردمی آیت‌الله رئیسی در ابتدای فعالیت خود به این موضوع ورود کرد تا یک بار برای همیشه موضوع توزیع عادلانه یارانه‌ها محقق شود.

برچسب‌ها