افزایش خودسرانه قیمت‌ها با شدیدترین برخورد همراه می‌شود

فرماندار شهرستان قرچک اظهار داشت: افزایش خودسرانه قیمت کالاهایی که با تأکید دولت می‌بایست ثابت بماند با شدیدترین برخورد همراه می‌شود.

  • کد خبر: 329598
  • تاریخ خبر: شنبه 24 ارديبهشت 1401 - 11:20

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قرچک، علیرضا فاتحی نژاد در جلسه فوق العاده تنظیمبازار افزود: امروز مأموریتی جدید پیش‌روی تمامی مسئولان قرار گرفته تا ضمن نظارت دقیق بر بازار مصرف، به تبیین ابعاد مختلف اجرای طرح اقتصادی دولت در مردمی کردن واگذاری ارز ترجیحی بپردازند.

وی گفت: دولت سیزدهم در نخستین سال فعالیت خود با جسارت و با اعتماد به همراهی مردم دست به اجرای طرحی مهم و اثربخش در جامعه زده تا بر اساس آن، اثرات اختصاص ارز ترجیحی به تأمین کالای اساسی، مستقیما به دست مردم رسیده و از دلالی عده‌ای سودجو جلوگیری شود، طرحی که اگر ابعاد آن به درستی برای مردم تبیین شود، قطعا همراهی آحاد جامعه با اجرای آن بیش از امروز خواهد شد.

این مسئول ادامه داد: خط قرمز دولت تأمین معیشت مردم و ارتقاء امنیت جامعه است؛ اگر پس از اعمال نرخ جدید کالاهای اساسی، عده‌ای اقدام به افزایش خودسرانه قیمت سایر کالاها کنند و از شرایط موجود سوءاستفاده کنند، با شدیدترین برخورد همراه می‌شوند.

رئیس کارگروه تنظیم بازار قرچک گفت: از ابتدای هفته جاری طرح تشدید نظارت بر واحدهای صنفی با همکاری ادارات صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، اتاق اصناف، تعزیرات حکومتی و سایر دستگاه‌ها در مناطق مختلف قرچک آغاز شده که با اجرای آن مقادیر زیادی آرد خارج از شبکه توزیع، روغن، شکر و سایر اقلام که برای سوداگری احتکار شده بود، کشف گردید که این اقدام به طور مستمر تا حصول اطمینان از ایجاد آرامش در بازار مصرف ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: تمامی اعضای کارگروه‌های اقتصادی به ویژه ادارات صمت و جهاد کشاورزی علاوه بر انجام وظیفه ذاتی در رصد بازار مصرف، به تبیین ابعاد مختلف طرح مردمی کردم نظام پرداخت یارانه‌ها و اصلاح قیمت‌ها بپردازند.

فاتحی نژاد افزود: به دنبال اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها و اعلام قیمت‌های جدید در حوزه مرغ، عرضه با مشکلاتی در مناطق مختلف کشور ایجاد شده بود که از شب گذشته 5 تن مرغ منجمد دولتی در قرچک توزیع شده و با پیگیری‌های صورت گرفته، مقادیر بیشتری از این کالا تهیه و در سطح
شهرستان توزیع می‌گردد.

فرماندار قرچک تصریح کرد: با توجه به وجود کالاهای اساسی در کشور، با برنامه‌ریزی و پیگیری صورت گرفته شرایط توزیع مرغ در شهرستان عادی خواهد شد و لازم است مردم نگرانی نداشته باشند.

برچسب‌ها